Oprava spár

Praskliny vznikají různou roztažností asfaltového povrchu, nebo nerovnoměrným sedáním podkladních vrstev či zvýšeným zatížením povrchu provozem.

Praskliny v asfaltových površích je potřeba ošetřit zálivkou tak aby nedocházelo k dalšímu zatékání vody, která by mohla způsobit v zimě zamrznutí a další zvětšení praskliny v zimním období.

Reference:
Realizace 2012. Obchodní síť Makro, Globus, IKEA, čerpací stanice Agip, Benzina, stavební firmy Colas- R10 Mladá Boleslav, Silnice Jičín - Chuchelna, AVE Kolín, výrobní závod Škoda Mladá Boleslav, TPCA Kolín, Gefco Kolín

Postup a opravy

Spáru vytryskáme horkým vzduchem strojem KOMPL SL , tím dojde k dokonalému vyčistění případných usazenin a zároveň k vyfouknutí nesoudržných částí živičného povrchu v celé její hloubce a k zahřátí spáry, která je tak připravená na zalití modifikovanou zálivkou.
Šetřenou spáru zalíváme modifikovanou asfaltovou zálivkou pomocí aplikačního kotlíku KK50. 

Výhody a přednosti: aplikovaná zálivka je velice přilnavá a vysoce elastická. Takto ošetřená spára je chráněná před vlivy počasí a zároveň vykazuje perfektní mechanické vlastnosti při případném rozdílném pohybu živičných povrchů - již nedojde k roztržení a obnovení spáry. Výhodou ošetření spáry horkým vzduchem oproti frézování spáry je, že nedochází k ještě většímu poškození asfaltového povrchu frézou a nedochází k zanesení spáry vyfrézovaným prachem. Při frézování není možné dokonale kopírovat směr divoké spáry.
Záruku na takto ošetřené spáry poskytujeme jeden rok.

Nalévání hran

Na nově položených živičných površích. Při pokládce dvou a více jízdních pruhů je potřeba ošetřit středovou spáru mezi nově položenými pruhy. Standardní postup ošetření středové spáry je proříznutí a zalití spáry po pokládce všech jízdních pruhů. Provádíme nalití hrany u nově položeného jízdního pruhu, před pokládkou druhého. Při pokládce druhého jízdního pruhu dochází k natavení zálivky na nalité hraně nově pokládaným asfaltem a při válcování dojde k dokonalému spojení mezi nově položenými živičnými povrchy. Při takto provedeném nalití hrany objednatel ušetří za frézování spáry a hlavně se zkrátí čas dopravní uzavírky. Po finálním položení živičných povrchů je možné ihned odstranit uzavírku a obnovit provoz - nemusí být následná uzavírka pro frézování a zalití středové spáry.

Zavolejte nám +420 734 557 947

Kontaktujte nás

Odpovědná osoba
Bohumil Havel
Adresa provozovny Praha
Srbova 360/1, 180 00 Praha 8-Libeň
Adresa provozovny Žďárek
463 44 Žďárek 10
Telefon
+420 734 557 947
E-mail
info@streetsro.cz
IČ/DIČ
24663310/CZ246 63 310
firma je zapsaná v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 164365
© 2024 Street s.r.o. | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
homeenvelopelicenseuserphone